fbpx
Czas wolny

Marcowy program Klubu Rodziców w ARTzonie online

Fot. pexels.com

Klub Rodziców w ARTzonie to spotkania w ciepłej i przyjemnej przestrzeni, w której zarówno dorośli, jak i dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Jakie Klub ma propozycje w marcu?

Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem i wspólnego spędzania czasu, Klub Rodziców chce wzmacniać i budować więzi rodzinne, a jednocześnie edukować i wspierać rozwój zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Nie brakuje więc spotkań ze specjalistami, takimi jak dietetycy, pedagodzy, fizjoterapeuci, doradcy laktacyjni, psycholodzy czy ratownicy medyczni. Nie brakuje również warsztatów ogólnorozwojowych dla małych dzieci: zajęć wspomagających rozwój metodą Feldenkraisa i Child Space, masażu Shantala, zabaw podłogowych dla dzieci, a także ekowarsztatów DIY, na których powstają sensoryczne zabawki, książeczki i tablice sensoryczne dla niemowląt.

Program na marzec:

1, 8, 15,22.03, godz. 10:30-11:30

Online: grupa na Facebooku – KLIKNIJ TUTAJ

Joga dla rodziców – warsztaty

Prowadzenie: Olga Lopatina

***

2.03, godz. 11:00-13:00

Online: ClickMeeting

Rozwój psychoseksualny małych dzieci

Prowadzenie: Paulina Łasak-Ponikło

Zapisy:

Rozwój psychoseksualny wpisuje się w jego ogólny rozwój psychologiczny dziecka. Znając poszczególne etapy rozwoju seksualnego oraz czynniki mające wpływ na seksualność człowieka, rodzice mogą zadbać o tę sferę rozwoju dziecka już od najmłodszych lat. Podczas warsztatu opowiem o etapach rozwoju psychoseksualnego dzieci do lat 7, o zachowaniu mieszczącym się normach rozwojowych oraz o tym, które poza nie wykracza.

Prowadzenie: Paulina Łasak-Ponikło – psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka. Od 11 lat prowadzę szkołę rodzenia Groszki oraz własną praktykę psychologiczną, w ramach której pracuję z rodzicami oczekującymi na dziecko i rodzicami małych dzieci. Wspieram ich w budowaniu bezpiecznej więzi z dzieckiem. Swoją pracę opieram na idei wrażliwego i odpowiedzialnego partnerstwa w rodzicielstwie. Wierzę, że takie podejście do rodzicielstwa, daje możliwość harmonijnego wzrostu i rozwoju każdego członka rodziny.

***

03.03, godz. 10:30-13:00

Online: Zoom

Mama ma M.O.C. cz. 2 – warsztat dla rodziców. Spotkanie w obszarach – myśli, odczucia, ciało

Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj

Zapisy:

– formularz Google: KLIKNIJ TUTAJ lub

– formularz na stronie www: KLIKNIJ TUTAJ.

Jesteś mamą? To wspaniale! Dlaczego? A dlatego, że każda mama ma swoje super moce!

MIŁOŚĆ, która jest bezwarunkowa.

ODWAGA, która towarzyszy Ci każdego dnia, tuż po przebudzeniu i postanowieniu, że wstajesz.

CZUŁOŚĆ pomimo nieprzespanej nocy i wypiciu zimnej kawy.

Brzmi zwyczajnie, a to tak wiele i ma taką moc. Pamiętasz o tym? W pędzie codzienności i natłoku obowiązków możesz zapomnieć o tym, jak wiele robisz, jakie to ważne i jak wzbogacasz życie swoich bliskich.

Czas, abyś sobie przypomniała, jaka jesteś wyjątkowa!

Jesteś superbohaterką, która stawia czoła wyzwaniom pojawiającym się na Twej drodze. Nie zapominaj jednak, że przede wszystkim jesteś człowiekiem. Każdego dnia towarzyszą Ci MYŚLI, ODCZUCIA i Twoje CIAŁO, które chcą Ci wiele przekazać i zaoferować. Zwracasz na to uwagę? Jeśli zapomniałaś o swoich super mocach, pragniesz zanurzyć się w swoje myśli, odczucia i zauważyć, co chce Ci powiedzieć Twoje ciało, zapraszam Cię na spotkanie dedykowane M.O.C.-y.

Będziemy eksplorować, zgłębiać, rozmawiać, poszerzać perspektywę i wymieniać doświadczenia związane z:

– miłością do siebie samej,

– odwagą,

– czułością dla siebie,

a także:

– przytulimy myśli i emocje,

– przypatrzymy się, jakie sygnały wysyła Twoje ciało i czym one są dla Ciebie,

– popatrzymy na potrzeby, które się kryją za uczuciami.

A to wszystko po to, byś mogła czerpać ze swoich M.O.C.-y!

Warunek uczestnictwa: Bycie mamą.

***

9.03, godz. 11:00

Online: Facebook – KLIKNIJ TUTAJ

Ekowarsztaty w klubie Rodziców – szyjemy zabawkę sensoryczną (lalka sensoryczna)

Prowadzenie: Natasza Winiarska

***

16.03, godz. 11.00-13.00

Online: Skype

Najważniejsi modele życiowi – rodzice, jak skorzystać z danej nam roli, by wprowadzić określone wartości w życiu dziecka
Prowadzenie: Monika Lipowska

Zapisy:

– formularz Google: KLIKNIJ TUTAJ lub

– formularz na stronie www: KLIKNIJ TUTAJ.

Mama i tata to pierwsi i najważniejsi modele dla dziecka w jego rozwoju życiowym. Jako rodzice możemy swoją postawą życiową i zachowaniem przekazać dziecku wiele istotnych wartości. Na spotkaniu spojrzymy na to, jak korzystać z potencjału, jakim sami jesteśmy, dla naszych dzieci, by przekazywać im to, co wartościowe i sprawić, by mądrze i pewnie stanęli na własnych nogach.

***

23.03, godz. 11:00-12:15

Online: Zoom lub ClickMeeting

Rodzic ucieleśniony – warsztaty pracy z ciałem dla rodziców

Prowadzenie: Zuzanna Dudek

Zapisy:

Te warsztaty są po to, żeby zwiększać dobrostan rodziców. Tylko tyle i aż tyle. Dobrostan fizyczno-emocjonalno-mentalny to stan, na jaki wszyscy zasługujemy, a w dobie pandemicznego rodzicielstwa łatwo go utracić. Będziemy szukać przyjemności i odprężenia, eksplorować czucie własnego ciała (z łagodnością i akceptacją). Stopniowo zwiększać świadomość tego, co dzieje się w naszym ciele i jak się z tym czujemy.

Wielu z nas nadal pozostaje w domach i ogranicza wyjścia. To nie sprzyja ruszaniu się. Pojawia się dyskomfort, poczucie niewygody we własnym ciele, a co za tym idzie – pogorszenie relacji z samą sobą / samym sobą. No a z kim, jak z kim, ale ze sobą to trzeba jakoś żyć.

Warto zadbać o jakość tej relacji, bo ona jest bazą dla wszystkich innych relacji w naszym życiu. Także – a może przede wszystkim – dla relacji z własnymi dziećmi. A kontakt z ciałem jest świetnym punktem startowym w powrocie do siebie.

Skorzystamy z technik wywodzących się z muzykoterapii, choreoterapii, mindfulness i jogi. Będzie trochę tańca, trochę auto-masażu i trochę muzykowania.

Nie musisz mieć żadnego doświadczenia muzycznego ani tanecznego – sercem terapii kreatywnych jest proces i doświadczenie, a nie perfekcyjne wykonawstwo.

Przez terapię rozumiany jest tutaj rozwój i zwiększanie świadomości siebie, a nie psychoterapia.

TECHNIKALIA:

  • spotkamy się w grupie max. 12 osób,
  • warsztaty potrwają 1 godz. 15 minut,
  • zobaczymy się online – link do spotkania zostanie przesłany na e-mail zapisanych osób.

***

30.03, godz. 11:00

Online: Facebook – KLIKNIJ TUTAJ

Ekowarsztaty w klubie Rodziców – szyjemy zabawkę sensoryczną (biedronka sensoryczna)

Prowadzenie: Natasza Winiarska

***

Szczegółowe informacje:

Katarzyna Szczęśniak

k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl

 

Klub Rodziców w ARTzonie

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 4, Kraków, tel. 12 644-38-98

www.facebook.com/ARTzonaOKN

Skip to content