fbpx
Zdrowie Fizyczne

Macierzyństwa można się nauczyć!

8 maja obchodzimy w Polsce Dzień Położnej. Z tej okazji wszystkim pracującym w tym zawodzie życzymy spełnienia i samych pięknych chwil, a przyszłym rodzicom przypominamy: macierzyństwa, tak jak i ojcostwa, można się nauczyć!

Przyszłe mamy mają zwykle wiele wątpliwości: Jak przygotować dobry plan porodu? Co spakować do szpitalnej torby? Gdzie szukać pomocy w walce z bólem porodowym? Kiedy konieczne jest cesarskie cięcie? Co zrobić, by poradzić sobie z trudnościami w połogu? Jak odnieść sukces w karmieniu piersią? Jak skompletować wyprawkę, by nie zrujnować rodzinnego budżetu? Co zrobić, gdy dziecko płacze? Jak bezpiecznie szczepić maluchy?

Nic dziwnego, wchodzą właśnie w zupełnie nową dla nich rolę, która wpływa na los małego człowieka. Na szczęście są osoby, które zawodowo zajmują się wprowadzaniem w ten świat. Położne. Ich pomoc i wsparcie są nieocenione w tych pięknych, choć nieraz trudnych chwilach.

Z okazji ich święta przypominamy materiały, zrealizowane z Lucyną Mirzyńską, które odpowiadają na część z długiej listy pytań młodych rodziców. 

Pozostałe wątpliwości rozwieją książki naszej ekspertki:

Avatar

Lucyna Mirzyńska

Niezwykle ceniona krakowska położna rodzinna, absolwentka Collegium Medicum UJ oraz pedagogiki rodziny. Dzięki głosom swych pacjentek zajęła w 2016 r. III miejsce w ogólnopolskim rankingu „Położna na medal”. W 2017 roku została laureatką konkursu „Najlepsza położna Małopolski”, a w roku 2020 konkursu „Anioły Rodzić po Ludzku”. Odznaczona odznaką „Honoris Gratia”.