fbpx
Aktualności

#KRAKÓW SZCZEPI w wakacyjne weekendy – najbliższa okazja już 3 lipca

Już 3 i 4 lipca odbędzie się na Małym Rynku w Krakowie wakacyjna plenerowa akcja szczepień dla mieszkańców. Od godz. 8.00 do 20.00 lub wyczerpania zapasów wszyscy chętni dorośli posiadający e-skierowanie będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

W Krakowie rozpoczyna się wakacyjna, plenerowa akcja szczepień dla mieszkańców.  W każdy letni weekend  Krakowianie będą mogli zaszczepić się w specjalnie tworzonych przez Miasto mobilnych punktach. 

Najbliższa okazja do zaszczepienia się przeciw COVID-19 już 3 i 4 lipca na Małym Rynku. Pierwsi chętni mogą stawić się w punkcie o godzinie 8.00. Akcja będzie prowadzona do wyczerpania szczepionek, jednak nie dłużej niż do godziny 20.00. Punkt szczepień zlokalizowany będzie w specjalnym namiocie usytuowanym na Małym Rynku.

W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. W punkcie  każdego dnia na mieszkańców czekać będzie 250 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy przyjść na miejsce i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z kwestionariuszem  już uzupełnionym za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta.
Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Harmonogram akcji #KRAKÓW SZCZEPI, tj. kolejne miejsca i terminy szczepień podawane będą na bieżąco i uzależnione są od dostępności szczepionek.

Mobilne punkty szczepień są organizowane, by przyspieszyć proces szczepień krakowian. Punkty Szczepień Powszechnych prowadzone są na zlecenie Gminy przez Miejskie Centrum Opieki.  Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze się nie zaszczepili, do skorzystania z dodatkowej oferty w ramach akcji #KRAKÓW SZCZEPI.