fbpx
Aktualności

Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie – Jubileuszowe Wydarzenie Pełne Inspiracji Literackich dla Najmłodszych

Fot. Jonathan Borba

Festiwal Literatury dla Dzieci, który odbędzie się w Krakowie w dniach 14-19 listopada 2023 r., już po raz dziesiąty z rzędu przeniesie młodych czytelników i ich rodziców w magiczny świat literatury. Ten rok przynosi wyjątkową edycję, której hasłem przewodnim jest “Niech żyje literatura!”, celebrującym dziesięciolecie istnienia tego wyjątkowego wydarzenia. Organizowany przez Fundację „Burza Mózgów”, festiwal stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce, skierowane do najmłodszych miłośników książek oraz ich rodzin​​​​.

Program Festiwalu

Festiwal oferuje bogaty i różnorodny program. Obejmuje on spotkania z ulubionymi autorami książek dla dzieci i młodzieży, warsztaty kreatywne, a także nietypowe atrakcje, jak literackie stand-upy czy wspólne czytanki po zachodzie słońca​​​​. Wśród zaproszonych gości znajdą się znani polscy twórcy, tacy jak Zofia Stanecka, autorka popularnej serii o Basi, Mania Strzelecka, autorka książki „Beskid bez kitu”, oraz Bogus Janiszewski, twórca serii „Kurzol”​​​​.

Dodatkowo, w programie festiwalu znajdą się warsztaty inspirowane twórczością Nikifora, prowadzone przez Manię Strzelecką, a także prezentacje i dyskusje z udziałem innych cenionych autorów i ilustratorów, takich jak Justyna Bednarek, Marcin Szczygielski, Tomasz Stawiszyński, czy Aleksandra Herzyk​​​​.

Lokalizacje Festiwalu

Wydarzenia festiwalowe rozgrywać się będą w różnych lokalizacjach Krakowa, zapewniając uczestnikom literacką podróż po mieście. Miejsca takie jak Radio Kraków, Pałac Potockich, Muzeum Witrażu czy Teatr Groteska będą gościć uczestników Festiwalu.

Zapisy

Wszystkie festiwalowe wydarzenia dostępne są bezpłatnie, ale obowiązuje rejestracja poprzez formularz na stronie organizatora. Dokładny program wraz z lokalizacjami i opcjami zapisów dostępny jest na stronie wydarzenia.

Skip to content