fbpx
Czas wolny

Ferie po królewsku online m.in. na Wawelu i w Muzeum Żup Krakowskich

ferie po królewsku

Trwają “Ferie po Królewsku”, czyli wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży. Na aktywności online zapraszają Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi, m.in. Zamkiem Królewskim na Wawelu i Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

Rezydencje zapraszają do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy zaskoczą „Zamkowymi Trendami”. W świat tańca i muzyki przeniosą „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich”, a na najmłodsze dzieci  będą czekać baśnie i legendy, aby rozpalić ich wyobraźnię lekturą „Królewskich bajek”. Dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy z nagrodami  oraz programy własne każdego z muzeum – zawsze aktualne informacje, online na stronach Rezydencji.

Znajdź w mediach społecznościowych #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

Na stronach poszczególnych muzeów opublikowane zostały szczegółowe informacje o nadchodzących warsztatach i aktywnościach tematycznie związanych z daną rezydencją królewską:

Kraków Pomaga

Kraków Pomaga

Platforma Kraków Pomaga powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Krakowa, by zapewnić mieszkańcom aktualne informacje o COVID-19, dostęp do rzetelnej wiedzy lekarzy i specjalistów, pomysły na aktywności dla rodziny, a także wsparcie w trudnym okresie izolacji.

Skip to content