fbpx
Aktualności

Dzień Otwarty Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie

hala cracovii

Już w najbliższy piątek, 18 czerwca, w Hali 100-lecia Cracovii odbędzie się Dzień Otwarty Centrum Sportu Niepełnosprawnych. To okazja, by zobaczyć pokazy różnych dyscyplin, a także spróbować swoich sił w sportowych zmaganiach. Wydarzenie pokazuje, że niepełnosprawność nie wiąże się wyłącznie z ograniczeniami, ale także z nowymi możliwościami.

18 czerwca 2021 (piątek) odbędzie się IV Dzień Otwarty Centrum Sportu Niepełnosprawnych, w ramach programu XXII Tygodnia Osób z Niepełnosprawnością „Kocham Kraków z Wzajemnością”. Spotkanie będzie miało formę otwartą, przedstawi uczestnikom świat sportowców z niepełnosprawnością jako nasz wspólny świat pełen możliwości, w którym łączą nas sportowe emocje.

Odbędą się pokazy dyscyplin paraolimpijskich na co dzień trenowanych w Centrum:

  • koszykówki na wózkach,
  • szermierki na wózkach,
  • łucznictwa,
  • tenisa stołowego,
  • goalballa.

Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w integracyjnych, sportowych zmaganiach, pokonać tor przeszkód na wózku oraz skorzystać ze stoiska z cateringiem w polskim języku migowym.

Wydarzenie w trosce o bezpieczeństwo uczestników odbędzie się w dwóch turach. Na koniec każdej z nich odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Głównym celem Dnia Otwartego Centrum Sportu Niepełnosprawnych jest zaakcentowanie tego, że bycie osobą z niepełnosprawnością nie wiąże się wyłącznie z ograniczeniami, ale z pojawieniem się szeregu nowych możliwości, oraz przedstawienie młodym ludziom wartości płynącej z integracji. Krakowski sport adaptowany rośnie w siłę, dlatego warto dołączyć, kibicować i wspólnie przeżywać sportową radość!

Program

9:00 – Rozpoczęcie pierwszej tury

11:00 – Losowanie nagród

11:45 – Rozpoczęcie drugiej tury

13:45 – Losowanie nagród

14:00 – Zakończenie

Wejście na wydarzenie będzie możliwe wyłącznie do osiągnięcia limitu osób. Dzień Otwarty jest organizowany z podjęciem wszelkich środków profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa zdrowia (dezynfekcja urządzeń, obowiązkowe maseczki, rękawiczki, zachowany dystans).

Kontakt do organizatora:

Anna Bednarz

tel: 570 495 122

e-mail: anna.bednarz@halacracovia.pl

Skip to content