fbpx
Czas wolny

Dobry ekspres kolbowy – ranking najlepszych modeli

jaki ekspres kolbowy

Chcesz cieszyć się filiżanką aromatycznej kawy każdego dnia? Warto zaopatrzyć się w odpowiedni ekspres, który ci to umożliwi! Dobrze oceniane są modele kolbowe – czym się różnią od ciśnieniowych automatycznych i kapsułkowych? Poznaj szczegóły, zanim kupisz. Odkryj polecane modele i przekonaj się, który najlepiej sprawdzi się w twojej kuchni!

Ekspresy do kawy – jakie są rodzaje?

Na rynku jest kilka rodzajów ekspresów do kawy. Możesz zdecydować się na model przelewowy lub ciśnieniowy. Ten pierwszy na pewno kojarzysz z amerykańskich filmów – to pękaty dzbanek, z którego kelnerka dolewa kawy wszystkim klientom baru! Taki zakup ma sens, jeśli pijesz dużo kawy – czarnej! Sprawdzi się w biurze lub w domu, w którym więcej niż jedna osoba pracują zdalnie. Inne sprzęty to modele ciśnieniowe. Ale tutaj możesz liczyć na dużą różnorodność! W tej kategorii znajdziesz bowiem niedrogie i kompaktowe ekspresy kapsułkowe, przeznaczone dla kawoszy ekspresy kolbowe, jak również zaawansowane, duże i najdroższe – modele automatyczne.

Jaki będzie najlepszą opcją? To zależy, czego potrzebujesz! Ekspresy kapsułkowe to niedrogie urządzenia, ale koszt jednostkowy przygotowywanej kawy znacznie winduje koszty ich użytkowania. Musisz bowiem korzystać ze specjalnych kapsułek – i to wyłącznie jednego producenta! Tańszej kawy napijesz się z ekspresu kolbowego lub automatycznego. Ten ostatni to duże i kosztowne urządzenie, które pozwoli przygotować kawę z ziaren (ma wbudowany młynek) dokładnie tak, jak lubisz. Im więcej napojów przygotowywanych jest automatycznie, tym większy stopień zaawansowania sprzętu, a co za tym idzie – cena.

Ekspres kolbowy – dlaczego warto?

Dlatego wiele osób, szukając kompromisu, sięga po ekspres kolbowy. Atutem tego rodzaju sprzętu, oprócz atrakcyjnej ceny, jest często doskonałe wzornictwo. Producenci proponują urządzenia nawiązujące do stylu retro – można poczuć się jak we włoskiej kawiarni w połowie XX wieku! W ekspresie tego typu przygotujesz napój z kawy mielonej – dobrze zaopatrzyć się więc w młynek elektryczny. Obsługa urządzenia wymaga pewnej wprawy. Za tym rodzajem sprzętu przepadają kawosze – mają bowiem dokładny wpływ na każdy etap procesu przygotowywania aromatycznego napoju.

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując ekspres kolbowy? Przeanalizuj:

  • ciśnienie;
  • moc;
  • system spieniania mleka;
  • łatwa obsługa;
  • nieskomplikowana konserwacja;
  • atrakcyjny design.

Ile kosztuje dobry ekspres tego typu? Zwykle to kwestia kilkuset złotych. Najdroższe, sięgające nawet kilku tysięcy złotych modele to takie, które są dodatkowo wyposażone w młynek do kawy!

Polecane ekspresy kolbowe – jaki sprzęt kupić?

Zobacz najchętniej kupowane ekspresy kolbowe! Jeśli chcesz cieszyć się aromatycznym napojem rodem z ulubionej kawiarni, każdy z tych sprzętów będzie udanym zakupem!

  • DE LONGHI EC 685.BK Dedica Style – jedna z najlepiej ocenianych propozycji za mniej niż 700 zł! Sprzęt świetnie się prezentuje na kuchennym blacie – jest prawdziwą ozdobą wnętrza. Urządzenie ma moc 1300 W. Mleko spienisz za pomocą dyszy pary. Możesz przygotować jednocześnie dwie filiżanki aromatycznego espresso. Docenisz też łatwą konserwację urządzenia.
  • BREVILLE VCF045X Prima Latte – zachwycający nowoczesnym wzornictwem sprzęt za ok. 900 zł. Moc urządzenia to 1238 W. Atutem tego modelu jest automatyczne spienianie mleka – to wygodne rozwiązanie. Możesz łatwo zmieniać wysokość tacki oraz programować ilość wody na filiżankę aromatycznego napoju.
  • ARIETE 138913 – ten model za ok. 600 zł zachwyci wszystkich miłośników stylu retro. To jeden z najlepiej prezentujących się sprzętów w tej kategorii! Ma moc 900 W. Mleko spieniane jest za pomocą dyszy pary. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i konserwacji, a by oszczędzać energię, automatycznie się wyłącza.

To tylko niektóre z najlepiej sprzedających się propozycji! Chcesz poznać więcej modeli? Sprawdź ekspresy kolbowe w sklepie MediaMarkt!

___

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Skip to content