fbpx
Czas wolny

Dekoracja wielkanocna DIY

Wnieśmy trochę wiosny do naszych domów! Pierwsze wiosenne spacery to idealny pretekst, aby poszukać bazi i gałązek do świątecznej dekoracji. A jak ją zrobić? Sprawdźcie instrukcję, wszystko jest opisane krok po kroku. To naprawdę proste!

Oczywiście możemy też kupić potrzebne elementy stroika w pobliskiej kwiaciarni. Ważne, że całą resztę zrobimy własnoręcznie. Wielkanocna ozdoba z wykorzystaniem naturalnych elementów będzie idealnym wykończeniem świątecznego stołu albo dekoracją komody. To, co wsadzimy do środka, zależy już od naszej twórczej fantazji. Mogą to być zarówno kwiaty w doniczce, jak i świeczka. Taki wianek moż też zawisnąć na drzwiach.

Co będzie potrzebne?

  • świeże gałązki, z których formujemy stelaż w kształcie koła (np. brzoza, wierzba)
  • bukszpan, gałązki z baziami, dekoracje w kształcie jajek/wydmuszek
  • gruby sznurek lub drucik
  • nożyczki
Fot. Megi Rychlik

Krok 1

Z kilku gałązek formujemy za pomocą grubego sznurka okrągłą formę stelaża na dekorację. Najlepiej wybrać świeże gałązki, ponieważ łatwiej uformować z niej kształt koła. Warto opleść gałąź podwójnie sznurkiem, aby cała kompozycja dobrze się trzymała.

Fot. Megi Rychlik

Krok 2

Wokół stelaża z pomocą sznurka oplatamy gałązki bazi, tak aby zapełnić całe koło.

Fot. Megi Rychlik

Krok 3

Następnie wtykamy gałązki bukszpanu, a potem dekorujemy jajkami.

Fot. Megi Rychlik

Krok 4

Gotowa dekoracja sprawdzi się jako dekoracja na świątecznym stole. Wystarczy, że do środka wstawimy np. doniczkę z hiacyntami lub żonkilami.

Dekoracji możemy użyć też jako wieńca i przyozdobić nią drzwi.

Fot. Megi Rychlik
Megi Rychlik

Megi Rychlik

Stylistka, projektantka i scenograf. Na co dzień projektuje ubrania oraz stylizuje sesje zdjęciowe. W wolnych chwilach piecze ciasta i uwielbia mikropodróże. Inspiruje się naturą i lubi dekoracje w duchu #zerowaste.