fbpx
Aktualności

CSR Poland 2023 – wkrótce pierwsza edycja nowej konferencji

CSR Poland

23 marca (czwartek) w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja konferencji skupionej wokół społecznej odpowiedzialności biznesu – CSR POLAND 2023. Tego samego dnia podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody w towarzyszącym wydarzeniu konkursie – CSR POLAND AWARDS dla firm i osób zaangażowanych społecznie.

W trakcie konferencji w Hotelu Saskim przedstawione zostaną wybrane projekty i dobre praktyki firm w kilku blokach tematycznych. Tuż po nich odbędą się panele dyskusyjne. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie firmy, które już realizują projekty społeczne lub planują rozpocząć takie działania w swojej organizacji. 

Podczas tego wydarzenia chcielibyśmy się skupić na konkretnych przykładach projektów CSR. Podczas prelekcji i paneli dyskusyjnych posłuchamy i porozmawiamy o działaniach kryzysowych w kontekście wojny w Ukrainie, zaangażowaniu pracowników, dobrostanie zespołu czy różnorodności w środowisku pracy. Społeczne inicjatywy zostaną zaprezentowane z praktycznej strony, by inni mogli się nimi zainspirować i zrobić coś dobrego w swojej organizacji – tłumaczy Agnieszka Pleti z Fundacji Poland Business Run, organizatorka CSR POLAND.

Wśród prelegentów znaleźli się eksperci reprezentujący firmy z różnych branż, a także specjaliści z zakresu psychologii, prawa czy komunikacji międzykulturowej w biznesie. Gościem specjalnym wydarzenia jest Rafał Sonik, sportowiec, przedsiębiorca i filantrop. 

W organizację wydarzenia zaangażowały się również firmy, m.in. Geis PL, będący częścią międzynarodowej firmy logistycznej z siedzibą w Niemczech.

Rozumiemy wpływ naszych działań jako firmy logistycznej na otoczenie, stąd nasze zaangażowanie w działania CSR-owe z roku na rok zwiększa się. Z dużą satysfakcją realizujemy kolejne projekty i stawiamy coraz bardziej ambitne cele, ale więcej o nich oraz o pomysłach, jak angażować pracowników, jak skutecznie działać na linii edukacja-biznes i jak budować programy, aby CSR nie był kojarzony tylko z employer brandingiem podczas prelekcji, którą będę miała przyjemność wygłosić na konferencji. Mam nadzieję, że to wydarzenie przyniesie uczestnikom dużą dawkę inspiracji i będzie początkiem wielu ciekawych projektów społecznych w ich firmach – komentuje Dorota Wójcik, HR Manager z firmy Geis PL.

Zwieńczeniem konferencji będzie uroczysta gala w krakowskich Sukiennicach, podczas której zostaną nagrodzeni laureaci konkursu CSR Poland Awards. Konkurs ma na celu docenienie najlepszych inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. 

Do organizatorów wpłynęło kilkaset zgłoszeń, spośród których kapituła konkursu wybierze najpierw finałowe trójki w każdej z kategorii, a następnie laureatów CSR Poland Awards. Szczegóły dotyczące konkursu oraz bilety na konferencję dostępne są na stronie www.csrpoland.pl.

Organizatorem głównym wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. Partnerem strategicznym zostało Miasto Kraków, sponsorem Geis PL, a partnerami firmy Luxoft, UBS, TE Connectivity, Fundacja Cyberium, Euroclear, Dom Development i HCLTech.

Skip to content