fbpx
Czas wolny

Co zrobić, by w pandemii nie zwariować? Wypróbuj 5 pomysłów

co robić w pandemii

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że przedłużająca się pandemia i związane z nią ograniczenia mocno odbijają się na naszej psychice. Brak rozrywek, przymusowa izolacja i spędzanie większości czasu we własnym mieszkaniu daje się już wszystkim we znaki. Co zrobić, by nie zwariować w domu, a jednocześnie dobrze wykorzystać ten czas? Oto 5 pomysłów!

#1 Uporządkuj swoją przestrzeń

W okresie, gdy dużo więcej czasu spędzamy w domu, warto zadbać o tę przestrzeń. Nieważne, czy z natury jesteś bałaganiarzem, czy zawsze dbasz o porządek. To idealny moment, by spojrzeć na otaczające nas przedmioty świeżym okiem. Być może niektóre z nich już dawno przestały cieszyć i teraz tylko zagracają mieszkanie? W tej sytuacji warto się ich pozbyć. Jeśli są w dobrym stanie, można oddać je za darmo potrzebującym lub sprzedać, a uzyskane środki przeznaczyć na coś, co rzeczywiście sprawia nam radość. Dodatkowo warto przejrzeć rzeczy, które kurzą się na półce, bo np. wymagają naprawy. Oddajmy je w ręce lokalnych rzemieślników, wspierając przy okazji naszych sąsiadów i ich biznesy.

#2 Zrób coś, na co zawsze brakowało Ci czasu

Wciąż odkładałeś w czasie przejrzenie starych książek czy zajmujących miejsce w szafie notatek ze studiów? Miałeś wywołać zdjęcia z podróży lub ważnych eventów i przygotować piękny album, ale wciąż inne sprawy były pilniejsze? A może na twojej półce czeka kilka powieści, które miałeś przeczytać, ale jeszcze się do nich nie zabrałeś? Oto twoja szansa! Pandemia zabrała nam wiele możliwości, ale dała też opcję spędzenia czasu w domu bez wyrzutów sumienia. Wykorzystaj je na dawno odkładane czynności.

#3 Wypróbuj nowy przepis

W okresie, gdy lokale gastronomiczne pozostają zamknięte, pozostaje nam zamówienie jedzenia z dostawą lub co bardzo polecam wypróbowanie własnych sił w kuchni. Bez względu na to, czy gotowanie nie ma dla ciebie tajemnic, czy raczej nie jest to twój konik, zawsze możesz przygotować coś nowego. W zależności od swoich umiejętności i predyspozycji smakowych, na pewno znajdziesz w internecie ciekawy przepis o odpowiednim stopniu trudności. Może jest jakieś danie, którego zawsze chciałeś spróbować? Albo zakątek świata, który miałeś odwiedzić i spróbować tamtejszej kuchni, ale pandemia pokrzyżowała ci szyki? Znajdź przepis, kup odpowiednie składniki i “zrób to sam”!

#4 Wykaż się kreatywnością

Masz wrażenie, że każdy kolejny wieczór marnujesz na kanapie, seriale zaczęły cię nudzić, a brak alternatywy przytłacza? Postaw na kreatywność. Pisanie pamiętnika, szydełkowanie czy sklejanie modeli samolotów to tylko kilka propozycji, na które możesz wykorzystać swój czas i energię. Może swoją pasję odnajdziesz w rysowaniu, obróbce zdjęć lub przygotowywaniu kolaży? A jeśli nie posiadasz uzdolnień w tym kierunku, wypróbuj kolorowanki dla dorosłych (bardzo odprężające zajęcie!) albo samodzielne przygotowanie dekoracji do domu z wykorzystaniem internetowych pomysłów DIY.

#5 Zainteresuj się nową dziedziną

Pandemia może być doskonałym momentem, by zgłębić nową dziedzinę wiedzy! Nie chodzi o zapisanie się na szkolenia czy studia, ale odkrywanie nieznanych tematów i informacji. Zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega fenomen jakiegoś sportowca czy aktora? Chciałbyś spojrzeć na II wojnę światową z innej perspektywy? Może zainteresujesz się Cesarstwem Rzymskim, medytacją, ekologicznymi uprawami lub życiem na platformach wiertniczych? Poznasz niezwykłe zwyczaje z różnych krajów, ciekawe przypadki medyczne lub proste wyjaśnienia skomplikowanych zjawisk fizycznych? Nic prostszego! Pomogą w tym ciekawe książki popularnonaukowe, dokumenty i podcasty. Tym razem zamiast seriali w serwisie Netflix wybierz kategorię “Filmy dokumentalne” i odkrywaj! Być może nie od razu trafisz na coś, co cię porwie, ale na pewno dowiesz się czegoś, co pozwoli ci zabłysnąć w towarzystwie, kiedy już będzie można się swobodnie spotykać.

Mamy nadzieję, że wypróbujecie przynajmniej jeden z tych pomysłów. Powodzenia!

Skip to content