fbpx
Aktualności

Bezpieczna przystań pełna zabawy i dobrych relacji [ZDJĘCIA]

Na początku marca została uruchomiona wyjątkowa inicjatywa na terenie Krakowa – Dziecięca Przystań w Tauron Arenie. Każdego dnia na jej gościnność liczyć może 105 dzieci z Ukrainy, które przyjechały do Polski po 24 lutego. Nie brakuje również zajęć dla ich opiekunów.

Kiedy w Krakowie zaczęły pojawiać się pierwsze osoby uciekające z Ukrainy w wyniku prowadzonych tam działań wojennych, zaczęliśmy obserwować falę dobra, jaką mieszkańcy miasta kierują w stronę potrzebujących. Błyskawicznie pojawiły się pierwsze zbiórki, miejsca noclegowe oraz pomysły na to, jak wesprzeć naszych sąsiadów podczas tego najtrudniejszego dla nich czasu. 

Równie błyskawicznie pojawił się pomysł na organizację przestrzeni dla dzieci, która zapewni im to, czego potrzebują najbardziej – bezpieczeństwa i poczucia stabilizacji. I tak dzięki wielkiemu zaangażowaniu Miasta Krakowa, Tauron Polska Energia S.A. oraz Fundacji Poland Business Run powstała Dziecięca Przystań zlokalizowana w Tauron Arenie przy ul. Lema w Krakowie.

Już pierwszy dzień funkcjonowania tego miejsca, który przypadł na 8 marca, potwierdził, że miejsce to jest niezwykle potrzebne i ważne. Dzieci podzielone na trzy grupy wiekowe (0-3, 4-6, 7-10 lat) mogą liczyć na wspaniałą opiekę, zróżnicowany wachlarz zajęć (warsztaty plastyczne, muzyczne, zajęcia sportowe i kulturalne, nauka języka polskiego) oraz ciepłe posiłki i mnóstwo troski od organizatorów. 

Dla mam organizatorzy przygotowali możliwość konsultacji z psychologami oraz zajęcia relaksacyjno-oddechowe, pomagające radzić sobie ze stresem. Planowane są także warsztaty związane z prawnymi aspektami zatrudnienia w Polsce. 

Przypominamy, że zapisy na zajęcia w Przystani Dziecięcej są cały czas otwarte. Będziemy wdzięczni za przekazanie tej informacji zainteresowanym rodzicom z Ukrainy. 

Wszystkie szczegóły pod linkiem: https://krakowpomaga.pl/dziecieca-przystan/

Można także dzwonić pod numer: 146 146 146.

Skip to content