fbpx
Zdrowie Fizyczne

Akcja edukacyjna w krakowskich szkołach w trosce o czyste ręce

Jak zwalczyć Smoka Brudo

Fundacja Ziko dla Zdrowia ruszyła z nową inicjatywą edukacyjną poświęconą higienie rąk. Scenariusz zajęć, plakaty profilaktyczne i film edukacyjny – to elementy projektu, który w interesujący i przyjazny dzieciom sposób uczy, jak zadbać o higienę rąk.

Dbałość o higienę to temat ważny i aktualny. Jest szczególnie istotny w przypadku dzieci i młodzieży, bowiem wyrobienie dobrych nawyków higienicznych w dzieciństwie procentuje w dorosłym życiu. Dlatego z myślą o uczniach powstał projekt edukacyjny Fundacji Ziko dla Zdrowia „Zdrowie w Twoich rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo”. 

Projekt składa się z serii materiałów edukacyjnych dla uczniów szkoły podstawowej, które w ciekawy i przyjazny sposób pomogą w zgłębieniu tematów dotyczących zagrożeń związanych z patogenami przenoszonymi na rękach oraz pomogą w nabyciu umiejętności prawidłowego mycia rąk. Wyróżnikiem projektu jest bajkowa postać smoka Brudo. Jego historia, opowiedziana językiem dziecka, to świetny sposób na przyjazne i skuteczne przekazanie uczniom wiedzy o drobnoustrojach, które zagrażają naszemu zdrowiu i z którym możemy skutecznie walczyć poprzez dokładne mycie rąk.

Wszystkie materiały edukacyjne, powstałe w ramach projektu zostały udostępnione do wglądu, pobrania i wydruku na stronie Fundacji>>>

Choć projekt powstał głównie z myślą o zajęciach grupowych w szkołach czy świetlicach, to materiały edukacyjne mogą być również wykorzystane przez rodziców do edukacji i zabaw z dzieckiem w domu. 

Projekt „Zdrowie w Twoich rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo” został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka i  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jego realizacja odbywa się w ramach współpracy partnerskiej z Gminą Kraków.