fbpx
Czas wolny

5 nietypowych atrakcji na wesele w Krakowie

atrakcje na wesele
Fot. Michał Adamczyk, One Light Studio.

Jeśli chcecie zorganizować wyjątkowe wesele, to warto zastanowić się jakie niespotykane atrakcje możecie zaproponować gościom na Waszym weselu. Dziś przestawiamy 5 nietypowych pomysłów, dzięki którym Wasza impreza będzie niezapomniana!

1. Rejs statkiem po Wiśle

Fot. Michał Adamczyk, One Light Studio.

Rozpoczynamy bardzo mocnym akcentem, który zresztą pojawił się na naszym weselu (z którego zdjęcia znajdziesz na naszej stronie). To świetna opcja zwłaszcza dla par, których wesele będzie odbywało się blisko Wisły. Jeśli chcecie zaserwować gościom morską przygodę z kieliszkiem wina musującego w dłoni, to przyjrzyjcie się tej propozycji!

Dlaczego warto zorganizować rejs statkiem po Wiśle na weselu?

 • Prawdopodobnie dla części z Waszych gości będzie to pierwsza okazja w życiu do płynięcia statkiem!
 • To świetna okazja do zrobienia pięknych i nietuzinkowych zdjęć.
 • Tego typu atrakcje (zwłaszcza na tradycyjnych weselach) są rzadkością, więc goście lepiej zapamiętają Wasze wesele!

Kto w Krakowie organizuje tego typu rejsy?

My korzystaliśmy z Aqua Fun – Rejsy po Wiśle i płynęliśmy statkiem Legenda, który pomieści maksymalnie 95 pasażerów. Załoga może zapewnić przekąski i napoje lub wypożyczyć kieliszki na własny alkohol. Polecamy tę opcję!

2. Pokaz i degustacja sushi

Fot. Michał Adamczyk, One Light Studio.

Zalety zaserwowania gościom sushi przedstawialiśmy we wpisie o 5 nietypowych rzeczach na weselu. Oprócz samego, pysznego posiłku, ciekawą opcją jest również organizacja pokazu przygotowania sushi przez profesjonalnego sushi-mastera.

Dlaczego warto zorganizować pokaz i degustację sushi na weselu?

 • Dużo osób lubi sushi, ale niewiele z nich wie, w jaki sposób się je przygotowuje.
 • Taki pokaz jest stosunkowo prosty w realizacji, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca oraz można go zrealizować zarówno w sali weselnej, jak i w ogrodzie.
 • Po pokazie mamy gotowy posiłek dla naszych gości.

Kto w Krakowie organizuje tego typu pokazy?

Jedną z firm, która organizuje pokazy i degustację sushi w Krakowie jest Kin Sushi. Na stronie mają pokazane zdjęcia swoich realizacji, na które warto rzucić okiem.

3. Fireshow

Fot. Myhailo Kapustian, Labareda

Fireshow, taniec z ogniem, teatr ognia – możecie z nich skorzystać przy organizacji nietypowych atrakcji na Waszym weselu. A jeśli obawiacie się takiego pokazu, to podobną alternatywą może być pokaz laserowy.

Dlaczego warto zorganizować fireshow na weselu?

 • Doskonale sprawdza się jako niespodzianka dla gości w czasie godzin wieczornych.
 • Jest okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć w wyjątkowych okolicznościach.
 • To widowiskowa i jednocześnie bezpieczna atrakcja.

Kto w Krakowie organizuje atrakcje typu fireshow?
Grupa widowiskowa Labareda ma w swoim repertuarze różnego typu propozycje na taneczne show z ogniem, światłem i laserami. Na wyjątkowość takiego spektaklu składa się się także choreografia, tematyczne stroje i klimatyczna muzyka.

4. Muzyk na żywo

Fot. Michał Adamczyk, One Light Studio.

Muzyk grający na żywo wprowadza nową jakość na weselu, a goście czują się jak na koncercie! Solowy występ gromadzi ludzi na parkiecie, przyciągając swoją wyjątkowością. Można też zamówić dedykowany utwór na przykład jako niespodziankę dla rodziców.

Dlaczego warto zaprosić muzyka grającego na żywo na wesele?

 • Jest świetnym uzupełnieniem standardowej kapeli lub DJ-a.
 • Aranżacje piosenek, które gra muzyk, można dopasować bezpośrednio do Pary Młodej.
 • Goście słuchający muzyki na żywo są bardziej aktywni i zaangażowani.

Do kogo w Krakowie można zgłosić się w sprawie muzyki na żywo?

Z naszej strony polecamy kontakt z Piotrem Mikołajczykiem (DJ-em Miko), z którego usług korzystaliśmy  na naszym weselu. Piotr zaprosił na nasze przyjęcie Stanleja Martino, który umilił nam wieczór niesamowitą grą na saksofonie!

5. Planszówki

Fot. Wojciech Krysiak – DearHunter Wedding

Atrakcje weselne nie muszą być głośne i absorbujące czasowo. Zorganizowanie kilku gier planszówkowych będzie świetną odskocznią od głośnej imprezy i okazją zarówno do fajnej zabawy, jak i ciekawych rozmów. To też doskonałe rozwiązanie, żeby zająć młodszych gości.

Dlaczego warto zorganizować planszówki na wesele?

 • Idealnie nadają się dla osób, które chcą odpocząć od gwaru weselnej imprezy.
 • Są integrujące, tanie i proste w realizacji.
 • Gry posiadają różny stopień trudności i tematykę, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak zorganizować planszówki w Krakowie?

Najlepszą opcją będzie… pożyczenie kilka takich gier od swoich znajomych! Będzie to opcja budżetowa, a sprawdzi się idealnie. Jeśli nie wchodzi to w grę, to możemy zgłosić się do jednego z miejscowych pubów, które w swojej ofercie mają także gry planszowe. W Krakowie jednym z takich miejsc jest Domówka Cafe. W obu wypadkach należy pamiętać o tym, żeby zwrócić zestawy w takim samym składzie, w jakim je zastaliśmy.

Nietypowe atrakcje, które możesz zorganizować na weselu w Krakowie będą dodatkiem, który docenią Wasi goście. Dzięki nim wyróżnicie swoje przyjęcie i zapewnicie uczestnikom pewną dawkę przeżyć, których nie doświadczyliby nigdzie indziej.

Jeśli takie podejście jest dla Ciebie ciekawe, to zajrzyj do innych naszych tekstów na Kraków Pomaga lub do naszego e-booka. Opisujemy w nim, jak zorganizować wesele na własnych zasadach, na którym sami chcielibyście być gośćmi.

Skip to content