fbpx
Aktualności

31. Finał WOŚP w Krakowie – sprawdź wydarzenia towarzyszące

WOŚP Kraków
Fot. Alicja Rzepa, WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 31. Finał zbiórki zaplanowano na 29 stycznia. Już jutro (26.01) startują pierwsze wydarzenia towarzyszące w Krakowie. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Chociaż finał zbiórki wypada w niedzielę, już w czwartek odbędzie się akcja Alpiniści dla WOŚP. Wykwalifikowani technicy dostępu linowego, zwani potocznie alpinistami przemysłowymi, ubrani w stroje superbohaterów, umyją okna Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

W piątek (27.01) Muzeum Krakowa zaprasza na oprowadzanie po wystawie Kraków od początku bez końca w Pałacu Krzysztofory. Zapisy przyjmowane są przez Centrum Obsługi Zwiedzających.

W sobotę (28.01) wydarzeń będzie już znacznie więcej. Polecamy szczególnie te sportowe:

  • Warsztaty taneczne Tańczę-Pomagam organizowane przez Fitness Młyn.
  • 13. edycja bicia rekordu w wiosłowaniu dla WOŚP. Na ergometrach wioślarskich będzie można się sprawdzić w Galerii Kazimierz.
  • Nurkowanie z Akademickim Klubem Sportowym Krab AGH.

Niedzielny finał to moc atrakcji dla każdego: koncerty, pokazy filmów w kinach studyjnych, koncerty, morsowanie i bieg charytatywny – 10. Bieg Wielkich Serc.

Aktualną listę wydarzeń można sprawdzić na stronie krakowskiego sztabu WOŚP.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla małych i dużych!”. Szczegółowe informacje na stronie: www.wosp.org.pl.

Krakowski finał organizuje 7 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29 stycznia na ulicach miasta pojawi się około 2000 wolontariuszy. W ubiegłym roku w samym Krakowie udało się zebrać ponad 3,5 mln złotych. Do krakowskich szpitali i różnego rodzaju placówek w ciągu niemal trzydziestoletniej historii działania Fundacji WOŚP trafił sprzęt medyczny o łącznej wartości 46 759 889,82 zł.

 

Kamil Bąbel

Kamil Bąbel

Socjolog i ekonomista z wykształcenia i z zamiłowania. Człowiek praktycznie od zawsze związany z III sektorem. Obecnie jako Project Manager w Fundacji Poland Business Run współtworzy największy charytatywny bieg w Polsce. Po godzinach prowadzi bloga sredniozaawansowany.pl, pisze książki i jeździ na rowerze. Resztę swojego wolnego czasu postanowił przeznaczyć na przejście wszystkich ulic w Krakowie.

Skip to content